تیزر تبلیغاتی چیست

تیزر تبلیغاتی چیست؟ بهترین نمونه های انواع تیزر تبلیغاتی

SCROLL

آنچه در این مقاله می‌خوانید

اگر صاحب کسب‌وکار هستید، بزرگ‌ترین هدفتان جذب حداکثری مشتریان و ارائه  تصویری جذاب از محصول و خدمات خودتان است. تیزر تبلیغاتی دقیقا به همین منظور ایجاد شده تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن بیشترین میزان مخاطب را جلب محصول صاحبان کسب‌وکار کند. یک تیزر تبلیغاتی ایده‌آل باید مثل یک کار هنری مخاطبش را متاثر کند و در نهایت میل او را تحریک کند تا پیشنهاد ارائه شده در تیزر را بپذیرد و از برند مورد نظر خرید کند.

سازنده یک تیزر تبلیغاتی معمولاً تلاش می‌کند تا به شکلی چشم‌نواز موضوع تبلیغ یا محصول پیشنهادی را برای دیگران ارزشمند و جذاب جلوه دهد. در تیزر تبلیغاتی قرار نیست زیاده‌گویی کنید یا اینکه افراد را از جزییات کار یا محصول خود مطلع سازید. برعکس باید تلاش کنید گزیده‌هایی جذاب را به جای کل روایت نشان می دهید. همیشه به یاد داشته باشید که یک گزیده‌گویی جذاب، رمز موفقیت یک تیزر تبلیغاتی است.

تیزر تبلیغاتی چیست؟

تیزر تبلیغاتی یک ویدئوی کوتاه است که هدف از آن ارائه محتوایی است که موجب جلب توجه مخاطب شود. در تیزرهای تبلیغاتی هدف این است که افراد در نخستین نگاه جلب محصول پیشنهادی شما بشوند. نکته کلیدی در اینجا جذب بینندگان و ارائه اطلاعات برای تشویق آنها به استفاده از محصول پیشنهادی شماست. برای این‌کار لازم است از تعلیق در کلیپ تبلیغاتی خود استفاده کنید و به جای فاش کردن همه نکات مربوط به محصول تنها به اشاراتی گذرا اما جذاب و کوتاه اکتفا می‌کنید. تعلیق و گزیده‌گویی دو کلید موفقیت ساخت یک تیزر تبلیغاتی موفق هستند.

بهترین نمونه‌های تیزر تبلیغاتی

انواع تیزرهای تبلیغاتی در دنیای دیجیتال مارکتینگ کدامند؟

تیزر تبلیغاتی می‌تواند به صورت یک فیلم رئال، انیمیشن، استاپ موشن یا موشن گرافیک ساخته شود. موضوع، میزان هزینه و داستانی که طراحی می‌کنید به شما می‌گوید که کدام تکنیک برای ساخت تیزر تبلیغاتی شما مناسب‌تر است.

تیزر تبلیغاتی رئال

در این تیزرها از عناصر واقعی در صحنه تصویربرداری استفاده می‌شود. بازیگران واقعی و لوکیشن واقعی مانند بیمارستان، فروشگاه، کارخانه و … همگی برای القای فضایی واقعی در تیزر حضور دارند. تیزرهای رئال از آنجا که در محیط واقعی ساخته می‌شوند پیام تبلیغ را به سرعت به مخاطب عرضه می‌کنند و می‌توانند برای تبلیغات در فضای مجازی مناسب باشند؛ با این‌حال ممکن است هزینه بسیار زیادی هم بر دوش کارفرما بگذارند، درست مثل ساختن یک فیلم کوتاه.

تیزر تبلیغاتی انیمیشنی

در عصر جدید بسیاری از کمپانی‌های برجسته از انیمیشن برای جلب مخاطب استفاده می‌کنند. در انیمیشن دامنه خلاقیت را می‌توان تا بی‌نهایت ادامه داد. فضاها و موقعیت‌های متنوع می‌توانند در این سبک تیزر تجسم و اجرا شوند.

تیزرهای استاپ موشن

نوعی انیمیشن که در آن به جای نقاشی از مدل‌های واقعی استفاده می‌شود. پس از حرکت در مدل هربار از آن عکس گرفته می‌شود تا جایی که حس تحرک برای بیننده ایجاد شود.

تیزرهای موشن گرافیک

در این تیزرها نیز طرح‌های گرافیکی و نقاشی حرکت می‌کنند. تیزرهای موشن گرافیک در دیجیتال مارکتینگ کاربرد بسیاری دارند.

تیزر تبلیغاتی خلاقانه چه ویژگی‌هایی دارد؟

تیزرهای تبلیغاتی خلاقانه معمولا چند ویژگی خاص دارند. مهم‌ترین نکته در تهیه تیزر تبلیغاتی این است که حسی از تعلیق، شگفتی یا تحسین در مخاطب ایجاد کند. مخاطب باید بخواهد که پس از معرفی محصول توسط شما در تیزر به سمت خرید محصول یا استفاده از آن برآید. یکی از ویژگی‌های اساسی در ساخت تیزر تبلیغاتی که معمولا رعایت نمی‌شود اهمیت منحصر به فرد بودن نزد مخاطبان است.

 • به مخاطب القا کنید منحصر به فرد است

استفاده از گزاره‌هایی مانند «امروزه بیش‌تر مردم برآنند که زندگی سالمی داشته باشند» برای تبلیغ یک محصول بهداشتی یا استفاده از جمله «دانشمندان می‌گویند بهتر است که مردم ورزش را تبدیل به عادت روزمره خود کنند» در میانه یک تیزر برای محصولات ورزشی نادرست‌ترین کاری است که می‌توانید در میانه ساخت یک تیزر تبلیغاتی انجام دهید. افراد باید حس کنند که خرید محصول شما یک کار منحصر به فرد است و این فکر که قرار است همچون بسیاری از افراد موجود در جامعه محصولی مشخص و تکراری را بخرند، انگیزه خرید و استفاده از محصول یا امکانات شما را برای مخاطب کم می‌کند.

 • مینیمالیست باشید

علاوه بر کم‌گویی و گزیده‌گویی تلاش کنید از کلماتی استفاده کنید که مخاطب عام هم آن را بفهمد. واژگان فنی ناشناخته بسیاری از خوانندگان را از خرید منصرف خواهد کرد. به‌علاوه تلاش کنید تا جای ممکن واضح و مختصر پیام خود را برسانید. کاربر باید بتواند به سرعت بداند با چه چیزی روبرو شده است.

تیزر تبلیغاتی خلاقانه

آیا تیزر تبلیغاتی کوتاه می‌تواند برای برند شما موثر باشد؟

ساخت تیزر تبلیغاتی کوتاه و جذاب راه مناسبی است برای اینکه مخاطبان بیش‌تری کلیپ تبلیغاتی شما را تا آخر ببینند. این دسته از کلیپ‌‌های تبلیغاتی کوتاه برای استفاده در اینستاگرام و فضای مجازی مناسب اند.

 • ارائه اطلاعات کمتر

در ساخت کلیپ‌های تبلیغاتی همیشه باید شیوه زندگی پرسرعت عصر حاضر را به یاد داشته باشید. هرچه میزان اطلاعات و تنوع آن بیشتر شود سرعت انتقال داده‌ها هم بیشتر می‌شود و افراد در این طوفان داده‌ها بسیاری از کلیپ‌های تبلیغاتی که به‌نظرشان غیر جذاب برسد را به سرعت رد کنند.

 • استفاده از تکرار

تیزرهای کوتاه و خلاقانه علاوه بر صرف هزینه کمتر احتمال دیده شدن شما را نیز بیش‌تر می‌کنند. همه می‌دانیم که قدرت تکرار در ذهن مخاطب چقدر بالاست. تکرار یکی از اصول بنیادین تبلیغات است. هرچه تیزر تبلیغاتی شما کوتاه‌تر باشد امکان پخش آن در پلتفرم‌های متنوع و تکرار دیده شدن آن بیش‌تر می‌شود.

 

مراحل ساخت انواع کلیپ تبلیغاتی چیست؟

برای اینکه قادر باشید یک تیزر تبلیغاتی جذاب و خلاقانه برای برند خود بسازید، باید فرایندی چند مرحله‌ای را انجام دهید که از خلق ایده تا تبلیغ برای دیدن تیزر ادامه دارد. ساخت انواع کلیپ تبلیغاتی کار راحتی نیست و نیاز به مهارت زیادی دارد. ارائه یک تیزر تبلیغاتی خلاقانه تاثیر بسیار زیادی در جلب مخاطب و در نتیجه رشد کسب‌وکار شما دارد. در زیر مراحل ساخت انواع کلیپ‌های تبلیغاتی را توضیح داده‌ایم:

مرحله اول، نوشتن یک متن یا استوری برد

یک داستان خلاقانه برای تیزر خود بنویسید. داستانی که هم کنجکاوی برانگیزد و هم امکان به تصویر کشیدن داشته باشد. بهتر است داستانتان تا حدی سرگرم‌کننده باشد. داستانی که بتواند عواطف مخاطب را درگیر کند، معمولا موفق‌تر است. این عواطف ممکن است با حس طنز یا ترس یا خطر توام باشد؛ اما در نظر داشته باشید که برانگیختن احساسات منفی در افراد نباید به شکلی دم دستی و اضطراب‌آور باشد، بلکه باید بتوانید ضرورت استفاده از محصول را در افراد برانگیزید. استفاده از حس شادی و خنده و امید همیشه برای ساخت انواع کلیپ‌های تبلیغاتی بهترین گزینه است. مخاطب اگر حس کند با خرید از شما و استفاده از محصولاتتان توانسته عنصری امیدبخش و شادی‌آوری به زندگی خود اضافه کند به این معناست که شما در ساخت یک تیزر تبلیغاتی حرفه‌ای موفق شده‌اید.

مرحله دوم، به اشتراک گذاشتن پیام اصلی خود با مخاطب

تیزرهای تبلیغاتی باید هم جالب باشند و هم سرگرم‌کننده. یک شخصیت انیمیشنی یا یک صداپیشه خوش‌بیان و خوش‌صدا و یا یک بازیگر و مجری حرفه‌ای امکان بیشتری برای جلب مخاطب دارد. در واقع نه‌تنها محتوای تیزر، بلکه فرم ارائه این محتوا نیز بر تصمیم مخاطب تأثیری جدی دارد. سعی کنید حرفه‌ای به نظر برسید. برای مثال اگر برای یک محصول بهداشتی تبلیغ می‌کنید بهتر است از محیط‌های مرتبط با محصول یا بازیگرانی با لباس فرم کارکنان بخش بهداشت و درمان استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که به‌جای انتقال پیام از طریق کلمات تصویری از موقعیت کلی محصول برای مخاطب ایجاد شود.

بهترین نوع تیزر

مرحله سوم، استفاده از امکانات چندرسانه‌ای

استفاده هم‌زمان از چند رسانه یا مدیوم مختلف مانند موسیقی، صداگذاری و تصویر در کنار هم می‌تواند تأثیر بیش‌تری بر مخاطب بگذارند. یک موسیقی دل‌نشین و مناسب با متن و محتوای تیزر تبلیغاتی می‌تواند حال و هوای کلیپ را دل‌نشین‌تر و احساسات مخاطب را درگیر کند. بنابراین برای جلب مخاطب بیش‌تر تأثیر انواع موسیقی مرتبط با محصول را هرگز در تیزر دست‌کم نگیرید.

مرحله چهارم، دعوت به تعامل

درنهایت فراموش نکنید که کلیپ شما در نهایت تبلیغاتی است و نه هنری. تیزر تبلیغاتی باید به‌گونه‌ای ساخته شود که احساس نیاز برای خرید کردن یا آشنایی با شما بلافاصله پس از دیدن تیزر ایجاد شود. از همین روست که باید این امکان را فراهم کنید که افراد بتوانند قدم بعدی را برای ارتباط با شما بردارند. بنابراین مطمئن شوید که آدرس اینترنتی، لوگو، شماره تلفن یا آدرستان و یا هر چیزی که می‌خواهید با مخاطب به اشتراک بگذارید، حداقل برای چند ثانیه روی صفحه می‌مانند.

مرحله پنجم، تبلیغ ویدئو

پس از آماده شدن تیزر، آن را در وب‌سایت خود قرار دهید، در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید، به دوستان خود بگویید، در مورد ویدئو وبلاگ بنویسید و هر تبلیغات دیگری را که در ذهن دارید انجام دهید. درست است که تیزر تبلیغاتی قرار است محصول شما را تبلیغ کند، اما در گام اول باید خودش تبلیغ شود.

 

نکات طلایی در رابطه با ساخت تیزر تبلیغاتی چیست؟

 • مخاطب را بشناسید. به یاد داشته باشید که در ساخت یک تیزر تبلیغاتی شما قرار است بر اساس سلیقه مخاطبان محتوا و فرم مشخصی را تولید کنید و نه سلیقه خودتان. در این صورت باید تلاش کنید که سلیقه جامعه هدف را بشناسید. نیازمندی‌های مخاطب چیست؟ چه چیزی عواطفش را درگیر می‌کند و چه چیز او را کسل و خسته می‌کند؟
 • رمز و راز ایجاد کنید. مرموز بودن همیشه کنجکاوی برانگیز است. مخاطب باید درباره شما کنجکاو شود و پس از پایان تیزر تبلیغاتی به فکر تعامل با شما و خرید از شما باشد.
 • پیچیدگی ایجاد کنید. تعلیق در سناریو را فراموش نکنید. در یک تیزر تبلیغاتی شما قرار نیست همه جزئیات را با مخاطب در میان بگذارید. پس از پایان کلیپ تبلیغاتی مخاطب باید حس نیاز برای پیدا کردن شما و بیش‌تر دانستن درباره شمارا داشته باشد.
 • زود خودتان را فاش نکنید. پیام اصلی را در ثانیه طلایی و در میانه تیزر به مخاطب عرضه کنید. در تیزر تبلیغاتی قرار نیست مثل یک کلاس درس همه‌چیز را با جزییات و پرتکرار بازگو کنیم. پس از ایجاد تعلیق و ارائه محتوای جذاب با فرمی خلاقانه در چند ثانیه مخاطب را با نقطه اوج تیزر مواجه کنید.
 • پرحرف و زیاده‌گو نباشید. تلاش کنید در نهایت اختصار اصلی‌ترین نکات را در تبلیغ وارد کنید. استفاده از موسیقی مرتبط با فضای تیزر، گرافیک خلاقانه یا همکاری با صداپیشگان و بازیگران کار بلد این حس را به مخاطب منتقل می‌کند که با گروهی حرفه‌ای روبروست.
 • مخاطب را جذب خود کنید. مخاطب پس از دیدن تیزر تبلیغاتی خاص باید حس کند که با خرید از شما کاری درست انجام داده است. در واقع مخاطب باید پس از خرید از شما حس کند که فردی به‌روز و مدرن است و به‌نوعی با خرید از شما احساس ذکاوت در انتخاب محصول داشته باشد؛ بنابراین برای جلب مخاطب باید تا حدی از عناصر فرهنگی جهان مدرن نیز استفاده کنید.
 • هشتگ را فراموش نکنید. هشتگ راه مناسبی است برای اینکه مخاطب به‌راحتی شمارا پیدا کند. هشتگ علاوه بر اینکه شما را بیش‌تر در دسترس مخاطبان قرار می‌دهد به خودتان نیز کمک می‌کند که درک بهتری از عملکرد خودتان داشته باشید چرا که به شما امکان می‌دهد میزان تعامل مخاطبان با تیزر تبلیغاتی خود را اندازه‌گیری کنید.

ساختن تیزر تبلیغاتی در آژانس تبلیغاتی

بهترین نمونه های تیزر تبلیغاتی تولید شده در بلوباکس کدامند؟

بلوباکس خودش را یک آژانس تبلیغاتی تمام خدمت و مخصوص دنیای جدید مارکتینگ می‌خواند و این افتخار را داشته که با پیشروترین‌ها و حرفه‌ای‌ترین‌ها همکاری کند. تیزر تبلیغات بلوباکس برای دیجی کالا، بانک ملی و اپلیکیشن سیبانک بعضی از نمونه‌های این تیزرهای خلاقانه هستند. با نگاهی به این تیزرها می‌توانید مثال‌های موفقی از ساخت انواع تیزر تبلیغاتی ببینید. بررسی مثال‌های موفق تیزر تبلیغاتی به شما کمک می‌کند که الگوی ساخت انواع کلیپ‌های تبلیغاتی دستتان بیاید و به بهبود کسب‌وکار خودتان کمک کنید.

تیزر تبلیغاتی طرح تخفیف دیجی‌کالا

این تیزر برای کمپین تخفیف پنجشنبه‌های دیجی‌کالا ساخته‌شده، با این طرح دیجی‌کالا خریداران می‌توانند هر پنجشنبه اجناس را به قیمت سال قبل بخرند. ساخت خلاقانه این موشن با استفاده از عناصر مرتبط به زمان مانند ساعت، سفر در زمان و برچسب قیمت‌ها ارتباطی میان محتوای و عناصر فرمی به‌کاررفته در تیزر ایجاد کنند.

تیزر تبلیغاتی طرح تخفیف دیجی کالا

تیزرهای تبلیغاتی اپلیکیشن سیبانک

این تیزر یکی از نمونه‌های تیزر تبلیغاتی موجز است. سازندگان این تیزر تبلیغاتی موفق شدند در مدتی کوتاه بدون استفاده از بازیگر و صداپیشه تنها با استفاده از موسیقی، انیمیشن و یک جمله نوشتاری نیاز به استفاده از اپلیکیشن برای بهره‌گیری از خدمات بانک را القا کنند. این جملات معمولاً با طرح یک پرسش درباره آلودگی هوا، ترافیک و یا مشغله کاری در ذهن مخاطب از او می‌خواهد که درباره استفاده حضوری از خدمات بانک‌ها تجدیدنظر کند و به‌راحتی به گزینه دسترس‌پذیر تری مانند استفاده از نرم‌افزارها روی بیاورد.

تیزر تبلیغاتی اپلیکیشن سیبانک

تیزر تبلیغاتی تولد بانک ملی

این تیزر یکی از نمونه‌های تیزر تبلیغاتی خلاقانه و موفق بلوباکس بود که بازخورد زیادی هم در شبکه‌های اجتماعی گرفت. نرخ تعامل مخاطب با این تیزر تا ۲۲۴ درصد هم رسیده بود. قرار بر این بود که بانک ملی در جشن تولد ۹۲ سالگی خود به برخی از همراهانش جایزه‌ای بدهد. از نکات خلاقانه در ساخت این تیزر بازی با کلمه تولد و هدیه بود و ذکر این نکته که این تولد با باقی تولدها متفاوت است و مهمانان به‌جای صاحب جشن با هدایای شگفت‌انگیز روبرو خواهد شد. در تیزرهایی ازاین‌دست که قرار است مخاطب برای دریافت خدمات ثبت‌نام انجام دهد مهم است که کل این فرایند ساده و هیجان‌انگیز به نظر برسد.

 

مقالات مرتبط
FOLLOW US

تیزر تبلیغاتی چیست؟ بهترین نمونه های انواع تیزر تبلیغاتی