گیمیفیکیشن نوروز همراه اول

گیمیفیکیشن نوروز همراه اول

SCROLL
برند همراه اول
موضوع گیمیفیکیشن نوروز ۱۴۰۳
تاریخ انتشار زمستان ۱۴۰۲

گیمیفیکیشن نوروز همراه اول: «چند تا انار رو می‌تونید بشمرید؟ بلوباکس با منتال کانواس این بازیِ باحال رو برای بزرگ‌ترین اپراتور تلفن همراه ساخته. این دوستان با استفاده از ابزار برنامه تعدادی انار رو در طراحی‌هاشون از اماکن تاریخی و نمادین ایران پنهان کردن. و بیننده‌هایی که تعداد صحیح رو حدس زدند وارد مسابقه شدند؛ مسابقه‌ای که می‌تونستند در اون برنده‌ی جایزه بشن. ما عاشق ایده و اجرای این کاریم. یک کار عالی از تیم بلوباکس!»
این متنی بود که صفحه‌ی اینستاگرام منتال کانواس برای ویدیوی تولیدشده توسط بلوباکس یعنی گیمیفیکیشن نوروز همراه اول نوشت.
آمارها در خود صفحه‌ی اینستاگرام همراه اول هم خیره‌کننده بود: نزدیک به ۲/۵ میلیون بیننده. نزدیک ۴۰هزار لایک. بیش از شش‌هزار هم‌رسانی و بیش از ۹۰هزار کامنت. به تمام این دلایل این ادعا که ویدیوی «دقت کن و برنده شو» تمام رکوردهای صفحه‌ی پرمخاطب همراه اول را شکست و جابه‌جا کرد پربیراه نیست.
از طرف دیگه بازخوردهای این پست هم برای ما و هم برای صاحب آگهی، همراه اول، بی‌نظیر بود. نمونه‌ای از این بازخوردها رو در چند خط ابتداییِ همین متن با هم خوندیم. چنین استفاده‌ی خلاقانه‌ای از این اپلیکیشن و همچنین دیده شدنش در چنین سطح وسیعی در ایران سابقه نداشت. به همین دلیل بلوباکس خودش رو به‌عنوان متخصص تولید این پست‌ها در فضای تبلیغاتیِ کشور به رقبا شناسوند. و وقتی قرار شد ویدیوی دیگه‌ای با همین تکنیک و با همین برنامه برای عید نوروز ۱۴۰۳ ساخته بشه، اولین گزینه به‌طور قطع بلوباکس بود.
این بار در تیم ایده‌پردازیِ بلوباکس و با توجه به سفارشی که دریافت کرده بودیم، تصمیم گرفتیم تعدادی موبایل رو در فضا پنهان کنیم. و از بیننده‌ها بخوایم که تعداد دقیق اون‌ها رو بگن. حالا کار کمی سخت‌تر شده بود. چرا که تصویرسازی پیچیده‌تر، پرجزئیات‌تر و جذاب‌تر بود. ضمن این که در این ویدیو عنصر صدا هم به کار اضافه شده بود. این صداها رو به صورت دیالوگ‌های اشخاص و صداهای زمینه می‌تونیم بشنویم. ویدیوی دوم هم به موفقیت بزرگی رسید: ۱/۳ میلیون بازدید. ۲۰هزار کامنت. بیش از ۱۷هزار لایک و بیش از دوهزار همرسانی.
و همون‌طور که انتظار داشتیم باز هم صفحه‌ی منتال کانواس نتونست به این ویدیوی پربیننده و موفق بی‌اعتنا بمونه. و این بار ویدیو چنان مورد توجهشون قرار گرفت که از ما درخواست کردند پروژه‌ی کار رو براشون بفرستیم تا بتونن تحلیلش کنن. انگار که انتظار نداشتن برنامه‌شون این بازیِ پیچیده و جذاب رو به‌عنوان خروجی تحویل بده.

FOLLOW US

گیمیفیکیشن نوروز همراه اول