کی‌ویژوآل کمپین چک امن دیجیتال بانک صادرات ایران

کمپین چک امن دیجیتال بانک صادرات ایران

SCROLL
برند بانک صادرات ایران
موضوع چکنو
تاریخ انتشار زمستان ۱۴۰۱

بانک صادرات ایران یکی از قدیمی‌ترین بانک‌های ایرانه، که در عین‌حال نوآوری و استفاده از جدیدترین تکنولوژ‌ی‌ها جزو اصول جدایی‌ناپذیرشه. این بانک جزو اولین بانک‌هایی بود که خدماتش رو به‌صورت دیجیتال هم ارائه داد. پس اگه بگیم بانک صادرات ایران در ارائه‌ی چک‌های دیجیتال هم پیش‌گام بود، اصلا تعجب‌برانگیز نیست.
کارکرد این چک‌ها عینا شبیه چک‌های قدیمی بود، فقط به‌جای این‌که روی کاغذ باشن روی تلفن همراهن. بانک مرکزی ایران تولد «چکاد» رو خیلی پرشور برگزار نکرد؛ پس بانک صادرات ایران این فرصت رو غنیمت دونست و تصمیم گرفت این خبر خوب رو در قالب یه کمپین اعلام کنه تا از این طریق بتونه خودش رو به‌عنوان یه بانک خلاق مطرح کنه.
این‌جا بود که بلوباکس کنار بانک صادرات ایران قرار گرفت تا در کمپین چک امن دیجیتال برند رو به این اهداف برسونه.

بلوباکس وقتی به کمپین چک امن دیجیتال بانک صادرات پیوست که هنوز هیچ اسمی برایش انتخاب نشده بود. پس گروه ایده‌پردازیمون دست‌به‌کار شد و بالاخره سر «چکنو» به توافق رسیدیم؛ ساده، سرراست و معنادار. حالا چکنوی ما شعار می‌خواست تا روی بیلبوردها به چشم بیاد.
از تعریف چکنو، «چکی که روی گوشیه»، به جمله‌ای که همه‌مون خیلی می‌گیم رسیدیم: «گوشی رو چک کن». به نظرمون خیلی هماهنگ با کلیت کمپین بود و پیام رو به‌درستی می‌رسوند؛ هم معنی دسته‌چک روی گوشی رو می‌ده و هم معنی نگاه‌کردن به گوشی برای برای صدور و دریافت‌ چک.
در مرحله‌ی بعد باید کی‌ویژوال طراحی‌ می‌کردیم. فکر کردیم کنارهم‌گذاشتن تصویر دو چک قدیمی و جدید می‌تونه هم نشون‌دهنده‌ی تحول چک‌ باشه و هم دو ویژگی قدمت‌داشتن و مدرن‌بودن بانک صادرات ایران رو نشون می‌ده. شبیه دو روی یه چهره!
کمپین چکنو خیلی پرمخاطب بود و موفق عمل کرد؛ البته موفقیت این کمپین بدون همراهی و تاثیر روابط عمومی بانک صادرات ایران ممکن نبود.

کی‌ویژوآل کمپین چک امن بانک صادرات ایران
FOLLOW US

کمپین چک امن دیجیتال بانک صادرات ایران