کی‌ویژوآل کمپین چک امن دیجیتال بانک صادرات ایران

کی‌ویژوآل کمپین چک امن دیجیتال بانک صادرات ایران

SCROLL
برند بانک صادرات ایران
موضوع چکنو
تاریخ انتشار زمستان ۱۴۰۱

همیشه در ذهن ما دو جور کاربر وجود داشتن: اون‌هایی که دسته‌چک داشتن و کسانی که امور بانکی‌شان را با گوشی انجام می‌دادن. اما با رونمایی از چک‌های امن دیجیتال این دو گروه رو با هم یکی شده بودن و گوشی دیگه می‌تونست همون چک باشه؛ یه چک الکترونیکی. درست مثل همه‌ی چیزهای مجازیِ دیگه؛ اموری که به‌اندازه‌ی تمام چیزهای واقعی، واقعی‌اند.
احتمالاً بانک صادرات اولین بانکی بود که تصمیم گرفت این محصول جدید رو به‌طور منسجم معرفی کنه، و این در حالی بود که بانک مرکزی چندان به تولد این نوزاد اهمیت نداد و به‌قدر اهمیتش به «چکاد» نپرداخت.
بنابراین، بلوباکس وظیفه‌ی طراحیِ کمپین رو به‌عهده گرفت تا برند رو در رسیدن به اهدافش همراهی کنه. یکی از مهم‌ترین کارهایی که برای این کمپین باید انجام می‌دادیم طراحی کی‌ویژوآلی بود که هم یکپارچکی بصری ایجاد کنه و هم در تمام بیلبوردها و رسانه‌های دیجیتال اکران بشه. ما چک رو به‌عنوان یه پدیده‌ی سنتیِ بانکی دیدیم که حالا وارد تلفن همراه شده. در واقع حالا گوشی همون چک شده بود و این دو پدیده در امتداد هم قرار گرفتن. همجواریِ تصویر دو چک از نسل متفاوت می‌تونست هم تحول رو نشون بده و هم نمودی باشه از کنار هم قرار گرفتن قدمت و مدرن بودن بانک صادرات ایران. مثل دو روی یه سکه! و در نهایت نتیجه شد چیزی که می‌بینین.

کی‌ویژوآل کمپین چک امن بانک صادرات ایران
FOLLOW US

کی‌ویژوآل کمپین چک امن دیجیتال بانک صادرات ایران