تولید محتوای فاز صفر اینستاگرام سیبانک

تولید محتوا فاز صفر اینستاگرام سیبانک

SCROLL
برند سیبانک
موضوع تولید محتوای اینستاگرام
تاریخ انتشار مداوم

بانک سینا می‌خواست محصول و خدمت جدیدش، بانک تمام‌‌دیجیتال سیبانک، رو آخر سال ۱۴۰۱ رونمایی کنه. از ما خواست تا برای اطلاع‌رسانی و تولید محتواش برنامه‌ریزی کنیم و تولید محتوا رو کلید بزنیم.
و به این ترتیب ما وارد فاز صفر اینستاگرام سیبانک شدیم. قدم اولمون طراحی تگ‌لاین بود تا هم حوزه کاری برند رو نشون بده و هم چتری کلی روی همه‌ی فعالیت‌هاش باشه. تو هم‌فکری با هم از تعریف سیبانک: یه بانک کامل که هزاران شعبه شخصی روی گوشی‌های موبایل داره؛ به «یک بانک به ابعاد سیبانک» رسیدیم. کلمه «ابعاد» متناقض‌نماست، هم گستردگی سیبانک رو نشون می‌ده و هم کوچیکی و دم‌دست‌بودنش رو.
حالا دیگه مسیر برای طراحی استراتژی محتوایی باز شد. ما توی بلوباکس دنبال این هستیم که بتونیم برای هر برند داستانِ منحصربه‌فرد و جذابی بگیم تا برند ارتباط بهتری با مخاطب برقرار کنه و از این مسیر خودش رو تو ذهن مخاطب ثبت کنه. حالا که سیبانک تازه داشت معرفی می‌شد و دنبال جایگاه‌یابی توی بازار بود، دستِ ما برای اینکه خشت اول سیبانک رو براساس storytelling بذاریم خیلی باز بود و اصلا شک نداشتیم که این بهترین تکنیک برای معرفیشه. با توجه به شناختی که از مخاطب هدف پیدا کردیم، راه‌اندازی صفحه‌ی اینستاگرام رو پیشنهاد دادیم.

برنامه‌ریزی فاز صفر اینستاگرام سیبانک رو از تولید محتوا شروع کردیم. اول ویژگی‌های سیبانک رو ردیف کردیم: امنیت، نوآوری، سرعت، نامحدودی و مدرن‌بودن. شکل پیچ‌درپیچ لوگوی سیبانک یه ایده باحال به ذهنمون آورد؛ یه گوی سفید رو به عنوان کاراکتر در نظر بگیریم که توی پیچ‌وخم لوگوی سیبانک فرازونشیب‌های مختلفی رو تجربه می‌کنه و آخرش به آرامشی می‌رسه که سیبانک براش میاره.

FOLLOW US

تولید محتوا فاز صفر اینستاگرام سیبانک