موشن حساب وکالتی بانک سینا

تولید محتوای آموزشی برای حسابِ وکالتی در بانک سینا

SCROLL
برند بانک سینا
موضوع حساب وکالتی
تاریخ انتشار زمستان ۱۴۰۱

زمستون ۱۴۰۱، تب‌وتاب معامله توی بورس کالا بالا گرفت و برای این‌کار حساب وکالتی لازم بود؛ اما این موضوع برای خیلی‌ها جدید بود، و درباره‌ی پروسه و روندش با مسائل و سوال‌های زیادی ربرو شدن. پس بانک سینا به‌عنوان یه بانک پرمخاطب که این خدمت رو هم انجام می‌ده، تصمیم گرفت تا محتوایی آموزشی بسازه و به مخاطبان آموزش بده که چطور باید حسابشون رو به حساب وکالتی تبدیل کنن. ایده‌پردازی و تولید محتوای این پروژه به‌عهده‌ی بلوباکس گذاشته شد.
برای قدم اول به‌فکر طراحی شعار و آرت‌ورک افتادیم تا بتونیم توجه‌ها رو به موضوع جلب کنیم. موضوعِ داغ اون روزها خریدن ماشین از طریق بورس کالا بود و خیلی‌‌ها با هدف خریدِ خودرو می‌خواستن وارد بورس بشن و لازم بود که حسابشون رو وکالتی کنن. پس اگه توی آرت‌ورک از تصویر یه ماشین، همراه با نمودارهای مربوط به بورس استفاده می‌کردیم، فوری توجه مخاطبِ هدف جلب می‌شد؛ در کنار این تصویر «به حساب خود فرمان دهید!» رو نوشتیم که هم به حسابِ بانکی و هم به فرمون ماشین اشاره می‌کنه، یه تیر و دو نشون! این آرت‌ورک علاوه‌بر شبکه‌های اجتماعی، به‌صورت پوستر چاپ و توی شعبه‌های بانک سینا نصب شد.
محتوای بعدی که کلید زدیم ساختن دو تا ویدئوموشن آموزشی بود. بعد از اینکه پرسونای مخاطب‌ها رو بررسی کردیم، به‌این نتیجه رسیدیم که هم تازه‌واردین به بورس با این موضوع درگیر هستن و هم قدیمی‌ترها؛ باید به لحنی می‌رسیدیم که برای هر دو مناسب باشه. پس لحنی ساده اما ادبیات تقریبا حرفه‌ای رو انتخاب کردیم. در یکی از ویدئوموشن‌ها درباره‌ی حساب وکالتی، کاربردش و امکان وکالتی‌کردن غیرحضوری در بانک سینا گفتیم. تو ویدئوموشن دوم، درباره‌ی روند دریافت اجازه‌ی معامله تو بورس کالا و کارهایی که باید در این رابطه انجام بدیم، از جمله همین وکالتی‌کردن حساب، توضیح دادیم. برای هر دو ویدئو از تکنیکی یکسان استفاده کردیم.

FOLLOW US

تولید محتوای آموزشی برای حسابِ وکالتی در بانک سینا