ساخت تیزر آنلاین تبلیغاتی

ساخت تیزر آنلاین معایب و مزایا و معرفی سایت

SCROLL

آنچه در این مقاله می‌خوانید

تیزرهای تبلیغاتی کوتاه و جذاب نقش مهمی در جلب توجه مخاطبان و افزایش فروش شما خواهند داشت. اما ساخت چنین تبلیغاتی هزینه‌بر است و نیاز به صرف زمان قابل‌توجهی دارد. ساخت تیزر آنلاین یک راه‌حل سریع است تا بتوانید یک تیزر تبلیغاتی باکیفیت داشته باشید و در عین حال هزینه گزافی هم بابت آن پرداخت نکنید. اگر می‌خواهید با سایت‌های ساخت آنلاین تیزر به‌عنوان یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ بیشتر آشنا شوید تا انتهای مقاله با ما همراه شوید.

ساخت تیزر آنلاین چگونه است؟

چندین روش برای ساخت یک تیزر تبلیغاتی وجود دارد. شرکت‌های بزرگ و معتبر ترجیح می‌دهند به جای ساخت آنلاین تیزر تبلیغاتی در سایت‌های مختلف، یا خودشان یک تیم برای تولید انواع تبلیغات از جمله لوگو موشن و تیزر تبلیغاتی داشته باشند و یا از آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ برای تولید محتواهای تبلیغاتی کمک بگیرند.

اما از آنجایی که ساخت یک تیزر تازه با محتوای خاص و متفاوت به هزینه بیشتری نیاز دارد، کسب‌وکارهای کوچک‌تر مانند مشاغل خانگی یا کسب‌وکارهای نوپا می‌توانند از انواع سایت ساخت تیزر رایگان برای ایجاد تیزرهای باکیفیت استفاده کنند. در بیشتر این سایت‌ها روال کار ساخت تیزر آنلاین به این صورت است که می‌توانید از بین قالب‌های موجود، موردی را که برایتان مناسب‌تر است را انتخاب کنید و سپس با عکس، ویدیو و موسیقی‌های مختص به خود آن را شخصی‌سازی کنید. در نهایت می‌توانید از ویدیویی که ساختید خروجی گرفته و از آن برای تبلیغ در جاهای مختلف مانند شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید.

در اینترنت هزاران قالب متنوع وجود دارد که می‌توانید از آنها برای ساخت تیزر تبلیغاتی رایگان کمک بگیرید. با یک جست‌وجوی کوچک می‌توانید به سایت‌های مختلف دسترسی پیدا کنید. البته تمام قالب‌های موجود رایگان نیستند. برای استفاده از برخی قالب‌ها باید مبلغ کمی پرداخت کنید؛ اما این مبلغ در مقابل هزینه ساخت صفر تا صد تیزرهای تبلیغاتی ناچیز به نظر می‌رسد.

معرفی سایت‌های خارجی ساخت تیزر

مزایا و معایب ساخت تیزرهای تبلیغاتی آنلاین

حالا سوال اینجاست ساخت تیزر آنلاین بهتر است یا کمک گرفتن از تیم‌ها و افراد حرفه‌ای برای ساخت یک تیز متفاوت؟ پاسخ این سوال به نیاز و هدف کسب‌وکار شما بستگی دارد. وقت آن رسیده که با مزایای و معایب استفاده از سایت های ساخت تیزر تبلیغاتی آشنا شوید تا بهتر در این باره تصمیم بگیرید.

مزایا

مزایای زیر مواردی هستند که می‌توانند شما را به ساخت تیزر آنلاین و استفاده از تیزر ساز انلاین رایگان ترغیب کنند.

  • صرفه‌جویی در هزینه: ممکن است ابزارهای ساخت تیزر آنلاین، رایگان باشند یا لازم باشد برای استفاده از آنها مبلغی پرداخت کنید. در هر صورت هزینه ساخت تیزر به شکل آنلاین بسیار کمتر از هزینه ساخت تبلیغ در استودیوهای حرفه‌ای و با کمک اشخاص حرفه‌ای است.
  • صرفه‌جویی در زمان: به طور معمول ساخت یک تیزر تبلیغاتی از ایده‌پردازی تا اجرا و ویرایش نهایی به زمان بیشتری در مقایسه با ساخت تیزر تبلیغاتی آنلاین احتیاج دارد.
  • استفاده راحت: برای ساخت انواع موشن‌گرافی و تبلیغات ویدیویی به دانش و مهارت احتیاج خواهید داشت. باید کار با ابزار را بشناسید و بتوانید برای ویدیوهای خود سناریو و استوری بورد داشته باشید. اما در ساخت تیزر آنلاین نیازی به مهارت خاصی نیست. اغلب اوقات یک برنامه ساخت تیزر تبلیغاتی آنلاین طوری طراحی شده که تمام افراد بتوانند بدون دانش و پیش‌زمینه خاصی از آن استفاده کنند.
  • قابلیت انتشار آسان: در بیشتر ابزارهای ساخت تیزر تبلیغاتی رایگان این امکان برای شما وجود دارد که ویدیوی خود را با کیفیت‌های مختلف خروجی بگیرید. تیزر تبلیغاتی شما به‌گونه‌ای خواهد بود که خیلی راحت می‌توانید از آن در شبکه‌های اجتماعی، وب‌سایت خود و پلتفرم‌های دیگر استفاده کنید.

با توجه به اینکه طبق آمار سایت Wyzowl در سال 2023 حدود 91 درصد کسب‌وکارها از ویدیو به‌عنوان یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ استفاده می‌کنند. طبیعی است که ساخت تیزر آنلاین به دلیل راحتی و هزینه کم مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.

مزایا و معایب ساخت تیزرهای تبلیغاتی آنلاین

معایب

با وجود تمام مزایای ذکر شده، استفاده از سایت ساخت تیزر بدون عیب هم نیست. بهتر است قبل از ساخت تیزر آنلاین با معایب آن نیز آشنا باشید.

  • محدودیت در انتخاب قالب: قالب‌های بسیار متنوعی در سایت های ساخت تیزر تبلیغاتی وجود دارد. با این حال اگر به دنبال یک قالب خاص و خلاقانه هستید که مثالش را در جایی ندیده باشید، ممکن است این سایت‌ها نتوانند نیاز شما را برطرف کنند.
  • امکان ویرایش محدود: در ساخت آنلاین تیزر تبلیغاتی در مقایسه با استفاده از ابزارهای حرفه‌ای امکانات کمتری برای ویرایش ویدیو وجود دارد. در نتیجه ممکن است شما درنهایت نتوانید ویدیوی خود را دقیقا به شکلی که می‌خواهید در بیاورید.
  • کیفیت تصاویر پایین‌تر: به طور معمول با ساخت تیزر آنلاین هم کیفیت تصاویر در حد قابل قبول خواهد بود. اما سایت های ساخت تیزر تبلیغاتی تصویر را فشرده کرده و حجم آنها را کم می‌کنند. در نتیجه کیفیت آنها به اندازه تیزرهایی که در استودیوهای حرفه‌ای ساخته می‌شود، بالا نیست.

این که بخواهید از ساخت تیزر آنلاین استفاده کنید یا نه به اندازه کسب‌وکار شما، بودجه‌ای که در اختیار دارید و نیاز شما بستگی دارد. اما باید قبل از آنکه تصمیم نهایی خود را بگیرید تمام مزایا و معایب این کار را در نظر داشته باشید.

صفر تا صد ساخت تیزر تبلیغاتی

صفر تا صد ساخت تیزر تبلیغاتی با بلوباکس

اگر می‌خواهید یک تیزر تبلیغاتی خاص، متفاوت و باکیفیت داشته باشید که بر طبق برندیگ شما ساخته شده باشد، باید کار را به دست یک تیم حرفه‌ای و کاردان بسپارید. تیم بلوباکس ساخت تیزرهای تبلیغاتی شما را از ابتدا تا انتها برعهده می‌گیرد. مزیت کمک گرفتن از یک تیم حرفه‌ای مانند بلوباکس در این است که می‌توانید تیزر تبلیغاتی خود را با توجه به پرسونال مخاطب و صدای برند خود بسازید. شخصی بودن تیزرها به شما کمک می‌کند که در بازار نسبت به رقبای خود متمایز شوید.

معرفی سایت‌های خارجی ساخت تیزر

برای ساختن آنلاین تیزر تبلیغاتی، سایت‌های ایرانی و خارجی بسیار زیادی در دسترس هستند. در میان سایت‌های بین‌المللی می‌توان به سایت canva اشاره کرد. امکانات سایت کانوا بسیار گسترده است و به شما اجازه می‌دهد به آرشیو گسترده‌ای از عکس‌ها و ویدیوهای رایگان و پولی دسترسی داشته باشید. همپنین می‌توانید تصاویر خود را بارگزاری کرده و ترکیب کنید.

Flexclip هم یک سایت ساخت تیزر خارجی دیگر است که به صورت اختصاصی برای ساخت ویدیوهای کوتاه و تیزرهای تبلیغاتی ایجاد شده است. ابزارهای ویرایش این سایت بسیار کاربردی هستند و امکان اضافه کردن متن، تصاویر و انواع موسیقی در این سایت وجود دارد.

بهترین روش‌های ساخت تبلیغات تیزری

اگر به دنبال بهترین برنامه ساخت تیزر آنلاین می‌گردید، بهتر است چند برنامه مختلف را از نزدیک بررسی کرده و کمی با ابزارهای آنها کار کنید. هرکدام از برنامه‌هایی که برای ساخت تیزر آنلاین به کار می‌روند، ویژگی‌های خاص خود را دارند. باید ببینید کدام برنامه برای کسب‌وکار شما مناسب‌تر است و می‌تواند ویدیویی ایجاد کند که با برند شما هماهنگ است. در نهایت کمی خلاقیت به شما کمک می‌کند تا از ابزارهای این سایت‌ها بهترین بهره را ببرید. اگر در گذشته از این سایت‌ها استفاده کرده‌اید، لطفا تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
FOLLOW US

ساخت تیزر آنلاین معایب و مزایا و معرفی سایت