گوگل ادز

تبلیغات در گوگل چیست؟ همه‌چیز در مورد گوگل ادز

SCROLL

آنچه در این مقاله می‌خوانید

به‌جرئت می‌توان گفت تبلیغات در گوگل یکی از قدرتمندترین روش‌ها برای تبلیغات آنلاین است. هر کسب‌وکاری که در بستر دیجیتال فعالیت می‌کند باید بداند گوگل ادز چیست و چطور می‌تواند از آن بهترین استفاده را داشته باشد. دسترسی گسترده و قابلیت هدفمندسازی پیشرفته، پلتفرم گوگل را به صدر ابزارهای اساسی برای تبلیغات آنلاین تبدیل کرده است. پس اگر می‌خواهید از چندوچون این تبلیغات سر در بیاورید تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

تبلیغات گوگل

گوگل ادز چیست؟

گوگل ادز یک پلتفرم تبلیغات آنلاین است که توسط گوگل توسعه داده شده است. نام قدیمی این پلتفرم گوگل ادوردز Google Adwords است که چند سالی است به گوگل ادز Google Ads تغییر نام داده است. این پلتفرم به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا تبلیغات خود را در صفحات نتایج موتور جستجوی گوگل (SERPs) و شبکه تبلیغاتی خود که شامل وب‌سایت‌ها، برنامه‌های تلفن همراه و محتوای ویدئویی است، ایجاد کرده و نمایش دهند. با گوگل adwords، کسب‌وکارها می‌توانند در هر لحظه که کاربران برای محصولات یا خدمات مرتبط با کسب‌وکار آن‌ها جستجو می‌کنند، به مشتریان بالقوۀ خود دسترسی پیدا کنند.

تبلیغات در گوگل چگونه است؟

نحوه تبلیغات در گوگل ادز با یک مدل پرداخت بر اساس کلیک (PPC) عمل می‌کند. به عبارت ساده، هر بار که یک کاربر بر روی تبلیغ شما کلیک می‌کند، شما برای این کلیک هزینه می‌پردازید. برای استفاده از پلتفرم گوگل ادز، شما ابتدا باید یک حساب کاربری ایجاد کنید و سپس یک کمپین تبلیغاتی تنظیم کنید. در این مرحله، شما می‌توانید کلمات کلیدی مرتبط با کسب‌وکار خود را تعیین و تبلیغات خود را ایجاد کنید. همچنین می‌توانید هدفمندسازی دقیقی برای مخاطبان و موقعیت‌های نمایش تبلیغات خود تنظیم کنید.

انواع تبلیغات در گوگل

برای‌آنکه دقیق‌تر بدانید google ads چیست، باید بدانید شیوه‌های تبلیغاتی در این پلتفرم بسیار متنوع است و کمپین شبکه جستجو (Search Network Campaigns)، کمپین شبکه نمایشی (Display Network Campaigns)، کمپین خرید (Shopping Campaign)، کمپین ویدئویی (Video Campaigns) و کمپین اپلیکیشن (App Campaigns) را شامل می‌شود.

تبلیغات سرچ مشهورترین و محبوب‌ترین نوع تبلیغات در جی ادز هستند. کافی است در سرچ بعدی که در گوگل انجام می‌دهید به کلمه آگهی Ad و یا Sponsered که در کنار برخی نتایج اول گوگل دیده می‌شود توجه کنید. سایت‌هایی که این برچسب را در کنار خود دارند، به‌واسطه تبلیغات در گوگل در کنار نتایج ارگانیک در صفحه اول نتایج آورده شده‌اند تا کلیک و ایمپرشن بیشتری دریافت کنند.

به جز تبلیغات سرچ، گوگل امکاناتی را فراهم می‌کند که بتوانید تبلیغات خود را در شبکه تبلیغاتی خود گوگل نیز نمایش دهید. این شبکه شامل وب‌سایت‌ها، برنامه‌های تلفن همراه و محتوای ویدئویی است که تحت پرچم گوگل فعالیت می‌کنند. تبلیغات در گوگل مپ یک نمونه از این امکانات است که برای کسب‌وکارهای محلی فرصت بسیار خوبی ایجاد می‌کند.

طریقه ساخت کمپین گوگل ادز به صورت تصویری

قبل از شروع تبلیغات باید برای ساخت اکانت گوگل ادز اقدام کنید. برای ایجاد یک حساب کاربری، شما می‌توانید به وب‌سایت ادوردز گوگل بروید و روی “ثبت‌نام” کلیک کنید. سپس دستورالعمل‌های مربوطه را دنبال کنید تا حساب کاربری خود را بسازید. در زمان ساخت اکانت گوگل از شما می‌خواهد تا ایمیل خود، نام کشوری که حساب بانکی شما در آن قرار دارد، ساعت به وقت محلی و واحد پولی که با آن پرداخت می‌کنید را وارد کنید. دقت کنید که این اطلاعات صحیح و دقیق باشند.

ساخت اکانت گوگل ادز

هنگام ساخت اکانت به این نکته توجه داشته باشید که واحد پولی را انتخاب کنید که با آن اکانت را شارژ می کنید. آژانس‌های فعال در ایران که شارژ حساب شما را انجام می‌دهند، با لیر ترکیه و درهم امارات نیز این امکان را برای شما فراهم کرده‌اند تا شارژ را با این واحدهای پولی انجام دهید.

وقتی کار ساخت اکانت تمام شد برای ایجاد یک کمپین تبلیغاتی جدید از منوی سمت چپ در اکانت خود گزینۀ کمپین را انتخاب کرده و New campaign را انتخاب کنید.

 

شروع کمپین گوگل ادز و ساخت کمپین

در این لحظه باید هدف خود را از ایجاد کمپین برای تبلیغات در گوگل مشخص کنید. برای مثال اگر می‌خواهید فروش خود را افزایش دهید گزینه sales را انتخاب کنید و اگر قرار است ترافیک وب‌سایت خود را بیشتر کنید بر روی گزینۀ website traffic کلیک کنید. اما بهتر است گزینۀ Create a campaign without a goal’s guidance را بزنید تا بتوانید خودتان تنظیمات کمپین خود را انتخاب کنید. در نهایت نوع کمپین را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید با کلمات کلیدی خاص در صفحه اول گوگل قرار بگیرید search را انتخاب کنید. در ادامه تیک Website visits را زده و آدرس سایت خود را وارد کنید.

وارد کردن سایت در گوگل ادز

گزینه لوکیشن و زبان را بر روی تمام کشورها و زبان‌های فارسی و انگلیسی قرار دهید و بودجه تبلیغات روزانه خود را هم در قسمت Budget تعیین کنید. در نهایت با کلیک بر روی Save and continue کمپین تازۀ خود را بسازید.

 

ایجاد اکانت تازه در جی ادوردز

هزینه تبلیغات در گوگل چقدر است؟

قیمت هر کلیک برای تبلیغات ادوردز گوگل با توجه به فاکتورهای متنوعی و بر اساس مزایده تعیین می‌شود. برای مثال اگر می‌خواهید یک کمپین سرچ داشته باشید، هزینه‌ای که باید برای کلمات کلیدی با رقابت بالا بپردازید بالاتر خواهد بود. برای اینکه بتوانید با کمترین هزینه بیشترین بازدهی تبلیغات در گوگل را داشته باشید، باید تنظیمات کمپین خود را بر روی بهینه‌ترین حالت ممکن قرار دهید. اینکه کدام تنظیم برای شما بهتر است با تجربه و آزمون موارد مختلف به دست می‌آید.

با خدمات گوگل ادز این امکان برای شما وجود دارد که بودجه روزانه خود را تغییر دهید. شما می‌توانید بر اساس نیازهای خود، بودجه روزانه خود را افزایش یا کاهش دهید و هزینه‌های تبلیغاتی خود را کنترل کنید.

تبلیغات گوگل برای سایت چه مزایایی دارد؟

تبلیغات گوگل ادز مزایای بسیاری دارد که آن را به یکی از پرطرف‌دارترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ تبدیل کرده است. گوگل کاربردهای بسیار زیادی دارد و محبوب‌ترین موتور جست‌وجو در سراسر دنیا است. این مسئله باعث می‌شود شما در تبلیغ خود به طیف وسیعی از مخاطبان در جای‌جای جهان و با سنین مختلف دسترسی داشته باشید.

کاربران وسیع در کنار اعتبار بالای گوگل باعث شده است تبلیغ کردن در گوگل گزینۀ اصلی بسیاری از کسب‌وکارها برای رشد و  توسعۀ کارشان باشد. هر چند ممکن است هر کسب‌وکاری از کانال‌های دیگر دیجیتال مارکتینگ نیز در کنار این شیوۀ تبلیغات بهره بگیرد. در ادامه به اصلی‌ترین مزایای تبلیغات در گوگل اشاره خواهیم کرد.

هدفمندسازی قدرتمند

تبلیغات گوگل برای سایت به شما امکان می‌دهد تا تبلیغات خود را بر اساس عواملی مانند کلمات کلیدی، موقعیت جغرافیایی، ساعت روز و دستگاه هدفمندسازی کنید. این روش باعث می‌شود شما بتوانید به صورت دقیق به مخاطبان مورد نظرتان دسترسی پیدا کنید. به طور طبیعی احتمال اینکه چنین مخاطبی به مشتری شما تبدیل شود بیشتر خواهد بود.

قابلیت اندازه‌گیری دقیق

با ابزارهای تبلیغات در گوگل، شما قادر خواهید بود تا نتایج کمپین تبلیغاتی خود را به‌دقت اندازه‌گیری کنید. شما می‌توانید تعداد کلیک‌ها، نرخ کلیک (CTR)، هزینه بر کلیک (CPC) و همچنین هزینه بر هزار نمایش (CPM) را مشاهده کنید. این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا کمپین‌های خود را بهبود بخشیده و بهینه‌سازی کنید.

کنترل هزینه

با کمک تبلیغات در گوگل، شما کنترل کامل هزینه‌های تبلیغات خود خواهید داشت. می‌توانید بودجه روزانه خود را تعیین کنید و هزینه‌های تبلیغاتی خود را بر اساس نیازهای خود کنترل کنید. همچنین می‌توانید حداکثر قیمتی که برای هر کلیک پرداخت می‌کنید را هم تنظیم کنید.

نتایج سریع

نتایج تبلیغات در گوگل در لحظه مشخص می‌شود. به عنوان مثال، شما می‌توانید تبلیغات خود را در عرض چند ساعت به صورت زنده نمایش دهید و نتایج را فوراً مشاهده کنید.

تبلیغات در گوگل یک ابزار قدرتمند برای تبلیغات آنلاین است. این پلتفرم به کسب‌وکارها امکان می‌دهد تا به صورت هدفمند و دقیق به مشتری‌های بالقوه خود دسترسی پیدا کنند. با استفاده از گوگل ادز، شما می‌توانید بودجه خود را کنترل کنید، نتایج را اندازه‌گیری کنید و سریعاً به نتایج مطلوب برسید.

تبلیغات گوگلی

راهنمای کمپین گوگل ادز

همان‌طور که در بخش هزینه تبلیغات در گوگل توضیح دادیم. تنظیمات صحیح و بهینه برای کمپین باعث کاهش هزینه‌های تبلیغات و افزایش بهره‌وری آنها می‌شود. در نتیجه بهتر است اجرای کمپین تبلیغ سایت در گوگل خود را به یک فرد یا گروه حرفه‌ای بسپارید که هم بهترین کمپین‌ها با کمترین کارمزد را برای شما فراهم می‌کنند و هم را ارائه گزارش‌های دقیق لحظه‌ای و دوره‌ای شما را در جریان نتایج به دست آمده قرار می‌دهند.

هزینه بیشتر لزوماً به معنای نتیجۀ بهتر نیست. افراد حرفه‌ای به شما کمک می‌کند که پول خود را در جای درست هزینه کنید. شما را راهنمایی می‌کنند تا با ارائۀ محتوای مناسب در صفحات فرود و تبلیغات شما در کنار انتخاب کلمات کلیدی مناسبی که به فروش بیشتر شما منجر می‌شوند، بهینه‌سازی کمپین و دریافت گزارش‌های منظم و دقیق بهترین نتیجه ممکن را دریافت کنید.

تا به حال از تبلیغات در گوگل برای کسب‌وکار خود استفاده کرده‌اید؟ اگر تجربه‌ای در استفاده از پلتفرم تبلیغاتی گوگل دارید، چگونه می‌توان کمپین‌ها را به درستی بهینه و مدیریت کرد؟

 

مقالات مرتبط
FOLLOW US

تبلیغات در گوگل چیست؟ همه‌چیز در مورد گوگل ادز