بیلبورد تبلیغاتی

بیلبورد تبلیغاتی: طراحی، رزرو، اجاره، قیمت و نمونه‌های خلاقانه

SCROLL

آنچه در این مقاله می‌خوانید

حتما برای شما نیز پیش آمده که در زمان گذر از یک خیابان یک بیلبورد تبلیغاتی بزرگ توجهتان را جلب کند. صاحبان کسب‌وکارهای بزرگ معمولا بر آن‌اند که با صرف هزینه بیش‌تر توجه تعداد زیادی از مردم را جلب محصول یا برند خود کنند. طراحی Billboard معمولا از سوی شرکت‌‌های تبلیغاتی انجام می‌گیرد. برای این کار لازم است با متخصصان این حرفه تماس بگیریم تا با بهترین پیشنهادها روبرو شویم. نصب بیلبوردهای تبلیغاتی به فروشندگان کمک می‌کند که محصول خود را در محیطی پرتردد در مقابل چشم هزاران نفر در روز قرار دهند. این تبلیغات اگر دارای محتوا و تصویری خلاقانه باشد، همواره می‌تواند در جذب مشتری موفق عمل کند.

در ادامه برای آن عده از شما که به فکر تهیه این نوع از تبلیغات برای شناساندن برندتان هستید، راه‌های ساخت بیلبورد خوب و باکیفیت و همچنین قیمت آن را معرفی می‌کنیم.

رزرو بیلبورد تبلیغاتی

بیلبورد تبلیغاتی چیست؟

بیلبورد (Billboard) یا آگهی نما یک ساختار تبلیغاتی بزرگ است که در فضای باز نصب می‌شود و برای تبلیغ یک نام تجاری یا برند، یا معرفی محصول یا خدمات استفاده می‌شود. بیلبوردها معمولاً در مناطق پر رفت‌وآمد مانند کنار بزرگراه‌ها یا نزدیک مراکز خرید قرار دارند تا توجه رانندگان و عابران پیاده را جلب کنند. ابعاد این تابلوها بسیار متنوع است و به محل قرارگیری آن بستگی دارد. یک تابلوی تبلیغاتی خوب معمولا در ذهن مخاطبان ثبت و موجب افزایش اعتبار و خوش‌نامی شرکت می‌شود.

تبلیغات بیلبوردی (Billboard Advertising) استفاده از تابلوهای تبلیغاتی در مقیاس بزرگ برای معرفی و تبلیغ یک برند است. ازآنجاکه آگهی نماها در مناطق پررفت‌وآمد شهری نصب می‌شوند، اجاره بیلبورد تبلیغاتی یک استراتژی بازاریابی کارآمد برای به دست آوردن بیشترین تعداد بازدید و تاثیرگذاری بلندمدت برند بر مخاطبان است. بیلبوردها معمولا مینیمال و ساده و با حداکثر تلاش برای نوآوری طراحی می‌شوند. چراکه صاحبان کسب‌وکار برآنند که با صرف هزینه‌های گزاف بیش‌ترین تاثیر ممکن را بر رهگذران بگذارند.

انواع بیلبورد تبلیغاتی از نظر قابلیت کنترل

بیلبوردهای تبلیغاتی به دو دسته تقسیم می‌شوند که در زیر به معرفی کوتاهی از هرکدام می‌پردازیم:

آگهی‌نمای آفلاین

به تابلوهای تبلیغاتی سطح شهر می‌گویند که بر روی سازه‌هایی بزرگ نصب شده‌اند. پس از نصب امکان هیچ‌گونه تغییری روی این Billboardها وجود ندارد مگر اینکه به‌طور کامل عوض شود و بنر دیگری روی پایه قرار گیرد. برای مثال تبلیغات کوکاکولا و مک‌دونالد در بیلبوردهای تبلیغاتی سراسر دنیا از جمله این تبلیغات است.

آگهی‌نمای آنلاین

این آگهی‌نماها در هر ساعت از شبانه‌روز قابلیت تغییر در چیدمان عناصر را دارند. این دسته از تبلیغات، معمولا به اینترنت متصل شده و از راه دور بر روی صفحه‌نمایش تنظیم می‌شوند.

در کنار این دو دسته، انواع مختلفی از تبلیغات نیز وجود دارند که هر یک بسته به نوع فعالیت و کسب‌وکار شما می‌تواند به کار برندسازی بیاید. در ادامه با  آن‌ها آشنا می‌شویم.

انواع بیلبوردهای تبلیغاتی از نظر شکل و فرم

بیلبورد ها انواع مختلفی دارند که هرکدام بر اساس مکان های مختلف شهر شکل های متفاونی دارند. با هرکدام از آن‌ها می توان ذهن مشتری را هدف گیری کرد و به سمت محصول یا خدمات خود هدایت کرد. انواع مختلف Billboard از نظر شکل عبارت است از:

 •  سه‌بعدی
 •  چرخشی
 •  فرمیک
 •  حجمی
 •  نرمال
 •  متحرک
 •  چهار وجهی گردان
 •  اسلایدی
 • دیجیتال
 • دیواری

بیلبورد ها ابزار خوبی برای افزایش دیده شدن و در نهایت افزایش فروش هستند شناخت انواع آن به ما کمک می‌کند که در انتخاب بهترین نوع آن را برای اطلاع‌رسانی و پخش آگهی با دانش کافی تصمیم بگیریم. هر یک از عناصر مختلف بنر تبلیغاتی، تاثیر منحصربه‌فردی روی افراد می‌گذارند.

بیلبورد تبلیغاتی چیست؟

چرا باید برای تبلیغ کسب و کار خود از بیلبورد تبلیغاتی استفاده کنید؟

یکی از مزیت‌های بیلبوردهای تبلیغاتی خصوصا برای کمپین‌های بازاریابی شناسایی آسان برندها از طریق آن‌هاست. از آن‌جا که Billboard قرار است پیام را در مدت‌زمانی به کوتاهی یک نیم‌نگاه به مخاطب برساند، مردم به‌راحتی با آن ارتباط برقرار می‌کنند و پیامی را به‌صورت دیداری با حداقل کلمات دریافت می‌کنند. همین نکته باعث می‌شود که بیلبوردها ابزار مناسب و سریعی برای شناساندن برند شرکت‌ها باشند.

همچنین حضور دائمی بیلبورد تبلیغاتی و دیدن هر روزه آن در مسیر رفت‌وآمد سبب ایجاد آگاهی سریع نسبت به یک محصول خاص می‌شود. زیرا که هرچه تبلیغات مربوط به یک محصول بیشتر در سطح شهر پراکنده باشد، افراد بیشتری ترغیب می‌شوند که در مورد آن محصول یا برند بیشتر بدانند. به‌عبارتی دیگر، محتوای بصری می‌تواند ظرف زمان کوتاهی منجر به شهرت یک برند کمک کند و تصویر و لوگوی برند به‌سرعت نزد مردم شناخته ‌شود؛ بنابراین، اگر می‌خواهید در ذهن مخاطبتان ثبت شوید، باید برندتان را بیش از پیش در مکان‌های مختلف در معرض دید عموم قرار دهید. با این حساب به‌خوبی دریافته‌اید که این نوع تبلیغات هرچند نسبت به بروشور تبلیغاتی پرهزینه‌‌تر تلقی می‌شود، اما برخلاف بروشورها می‌تواند تعداد بسیار متکثر و  متعددی از رهگذران را مخاطب قرار دهند.

طراحی بیلبورد تبلیغاتی خلاقانه چگونه است؟

آگهی نماها باید ساده و خلاقانه باشند تا با کمترین میزان توجه و دقت بیشترین میزان بازدهی و بیش‌ترین حد جذب مشتری را داشته باشد. در طراحی بیلبورد خلاقانه باید به این نکته دقت کرد که آن‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن باید خوانده شوند و نباید پرگویی داشته باشند. در بیلبورد تبلیغاتی قرار است شما با یکی دو جمله یا حتی با یک کلمه توجه مخاطب را به برند خود جلب کنید؛ بنابراین در طراحی و چاپ، این کلمات باید به شکلی ارائه شوند که مخاطب جذب تبلیغ شده و خود او به دنبال جزئیات محصول یا خدمات موردنظر برود.

به همین دلیل بهتر است که در Advertising Billboard از شماره تلفن استفاده شود. زیرا زمانی که یک فرد پشت فرمان است، شماره‌گیری و تماس برای او ساده‌تر از ورود به سایت است. در ساخت Advertising Billboard شما باید طراحی آن را به‌گونه‌ای انجام دهید که علایق مشتریان در اولویت قرار داشته باشد. نیازهای مشتریان را در نظر بگیرید و محصولات و خدمات خود را باهدف رفع آن‌ها ارائه دهید.

به‌طور خلاصه هنگام طراحی آگهی‌نما نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • ارسال پیام واضح در طراحی
 • از رنگ‌های متضاد استفاده کنید
 • ارائه ظاهری بسیار جذاب و گیرنده
 • محیط طبیعی را در طراحی آن بگنجانید

طراحی بهترین بیلبورد تبلیغاتی در ایران

شرایط رزرو، اجاره و خرید بیلبورد تبلیغاتی

برای رزرو بیلبورد تبلیغاتی یا اجاره و خرید آن باید با یک شرکت ‌تبلیغاتی یا دیجیتال مارکتینگ تماس بگیرید. گروه متخصصان مشغول در این شرکت‌ها پس از مشاوره دادن به شما و شناخت محصول و مشتریانتان درمی‌یابند که طراحی موردنیاز برند و همچنین هزینه تبلیغات از ابن طریق چقدر است. این شرکت‌ها برای رزرو، چاپ و نصب بیلبورد تبلیغاتی نیز به شما کمک می‌رسانند. در نهایت این‌که بیلبورد تبلیغاتی را به‌عنوان یک رسانه در نظر بگیرید؛ رسانه‌ای که پیام شما به مشتری را به زیباترین و کاربردی‌ترین شکل ممکن منتقل می‌کند. شناخت ابزارهای دیجیتال مارکتینگ که حوزه تخصصی بلوباکس است می‌تواند در این راه به شما یاری برساند.

اگر در دنیای تبلیغات فعالیت می‌کنید نظرتان را در مورد بهترین نوع و روشی که به کار برده‌اید با ما و خوانندگان دیگر در میان بگذارید.

 

مقالات مرتبط
FOLLOW US

بیلبورد تبلیغاتی: طراحی، رزرو، اجاره، قیمت و نمونه‌های خلاقانه