تبلیغات اپلیکیشن یا CPI

تبلیغات نصب اپلیکیشن یا CPI چیست؟

SCROLL

آنچه در این مقاله می‌خوانید

تبلیغات نصب اپلیکیشن (CPI) یک راه‌حل بسیار خوب و به‌صرفه برای بیشتر کردن تعداد کسانی است که اپلیکیشن شما را نصب می‌کنند. اگر به‌تازگی یک اپلیکیشن جدید راه‌اندازی کرده‌اید یا قصد دارید با روش‌های دیجیتال مارکتینگ جانی تازه به اپلیکیشن خود ببخشید، می‌توانید به تبلیغاتی فکر کنید که در آن تنها به‌ازای هر نصب اپلیکیشن پول پرداخت می‌کنید. اگر تابه‌حال با این تبلیغات آشنا نشده‌اید این مقاله را از دست ندهید.

تبلیغات نصب اپلیکیشن چیست؟

سایت گوگل پلی به طور رسمی اطلاعاتی در مورد تعداد روزانه اپلیکیشن‌هایی که آن اضافه می‌شوند، منتشر نمی‌کند. اما برخی از منابع غیررسمی می‌گویند در هر روز چیزی در حدود ۲۰ هزار تا ۳۰ هزار اپلیکیشن به گوگل پلی اضافه می‌شوند. به نظر می‌رسد در حال حاضر تعداد اپلیکیشن‌های گوگل پلی به بیش از 2.8 میلیون می‌رسد. این یعنی برای اپلیکیشن شما، تعداد زیادی رقیب سرسخت وجود دارد.

یکی از راه‌های مناسب برای جذب کاربران بیشتر تبلیغات در اپلیکیشن است. روش‌های مختلفی برای پرداخت هزینۀ این نوع تبلیغات وجود دارد. شما می‌توانید به‌ازای هر بار نمایش تبلیغ یا کلیک بر روی آن هزینه پرداخت کنید؛ اما اگر می‌خواهید مطمئن باشید فقط به‌ازای تبلیغی که منجر به نصب برنامه می‌شود پول پرداخت می‌کنید، تبلیغات نصب اپلیکیشن را انتخاب کنید که در آن به‌ازای هر بار نصب اپلیکیشن پول پرداخت می‌کنید.

بهترین روش تبلیغات اپلیکیشن

تبلیغات نصب اپلیکیشن

انتخاب یک روش تبلیغاتی به‌عنوان بهترین روش تبلیغات اپلیکیشن چندان ساده نیست. چراکه هر روش تبلیغات نصب اپلیکیشن مزیت‌ها و معایب خاص خودش را دارد. به همین دلیل برای این که بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید بد نیست با انواع تبلیغ هم آشنا باشید.

تبلیغات نوتیفیکیشن

شما می‌توانید تبلیغات خود را به صورت نوتیفیکیشن بر روی گوشی موبایل مخاطبان خود نمایش دهید. تبلیغات نوتیفیکیشن به صورت مستقیم و در زمان واقعی به کاربران اعلام می‌شوند و در نتیجه معمولاً باعث جذب توجه بیشتر کاربران می‌شوند. همچنین، تبلیغات نوتیفیکیشن به دلیل نمایش در گوشی کاربران، می‌توانند به‌راحتی باعث افزایش ترافیک و بازدیدهای سایت شوند. با این حال، باید به این نکته توجه داشت که استفاده بیش از حد از تبلیغات نوتیفیکیشن می‌تواند منجر به از دست دادن کاربران و آسیب به تجربه کاربری شود.

تبلیغات بنری

یک راه دیگر برای نمایش تبلیغ نصب اپلیکیشن کمک گرفتن از بنر تبلیغاتی است. تبلیغات بنری به صورت دو بعدی طراحی شده و معمولاً شامل تصویر، متن و لینک به صفحه وب مرتبط با تبلیغ هستند. این تبلیغات در اندازه‌های مختلفی طراحی می‌شوند و می‌توانند در صفحات وب و اپلیکیشن‌ها نمایش داده شوند. بنرهای تبلیغاتی با توجه به محتوا و نوع صفحه وب یا اپلیکیشنی که در آنها نمایش داده می‌شوند، به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. برای مثال تبلیغات بنری برای صفحات وب تبلیغات روی صفحه (Above the Fold)، تبلیغات در ابتدای مطالب (Top of Article) و تبلیغات در پایین صفحه (Below the Fold) را شامل می‌شوند.

تبلیغات ویدئویی

همان‌طور که از نام این شیوه تبلیغات نصب اپلیکیشن بر می‌آید، تبلیغات ویدئویی یک فیلم تبلیغاتی کوتاه هستند که در پلتفرم‌های مختلف به نمایش در می‌آیند. البته ویدئوها می‌توانند نوعی تبلیغات درون برنامه ای باشند؛ یعنی در یک اپلیکیشن دیگر به نمایش در بیایند. این نوع تبلیغات تأثیر قابل توجهی دارند. تا جایی که طبق آمار منتشر شده در وبسایت publift انتظار می‌رود هزینه‌های تبلیغاتی برای تبلیغات ویدئویی دیجیتالی از سال 2017 تا 2024 حدود 41.9 درصد افزایش پیدا کند.

یک راه بسیار خوب برای تأثیرگذاری بیشتر تبلیغات ویدئویی، استفاده از تبلیغات جایزه‌دار است. به این ترتیب کاربر با دیدن تبلیغ امتیاز یا جایزه ویژه‌ای دریافت می‌کند. همچنین استفاده از تبلیغات ویدئویی همسان تأثیرگذاری بیشتری دارد. همسان بودن تبلیغ به این معناست که تبلیغ در جایی نمایش داده می‌شود که به لحاظ موضوع و ساختار با اپلیکیشن ارتباط زیادی دارد.

تبلیغات ویدیویی

انتخاب روش تبلیغات اپلیکیشن

اینکه کدام روش برای تبلیغ شما مناسب‌تر است تا حد بسیاری با اهداف شما مرتبط است. برای مثال اگر قصد دارید ترافیک بیشتری جذب کنید و در نتیجه بازدید از اپلیکیشن خود را بالا ببرید تبلیغات بنری می‌تواند یک گزینه مناسب برای شما باشد. از طرف دیگر اگر قصد دارید تعداد نصب را بالا ببرید تبلیغات نصب اپلیکیشن به شما اطمینان می‌دهد که هزینه خود را در جای درست صرف می‌کنید. در نهایت احتمالاً شما یک کاربر فعال را به یک کاربر غیرفعال ترجیح می‌دهید. در این صورت با کمک تبلیغات ریتارگتینگ می‌توانید خودتان را به کاربران غیرفعال خود یادآوری کنید تا به انتخاب اول آنها تبدیل شوید.

اگر در انتخاب شیوه تبلیغات نصب اپلیکیشن شک دارید، بهتر است از یک فرد یا گروه حرفه‌ای کمک بگیرید تا هزینه تبلیغاتتان هدر نرود. تیم بلوباکس با تخصص کافی در زمینه تبلیغات دیجیتال به شما کمک می‌کند تا بهترین محتوای لازم برای تبلیغات اپلیکیشن را تهیه کنید و آن را در پلتفرم‌های گوناگون منتشر کنید.

 

تبلیغات نصب اپلیکیشن چه مزایایی نسبت به سایر انواع تبلیغات دارد؟

هدف اصلی کسب‌وکارها در اجرای تبلیغات اپلیکیشن، جذب کاربران به نصب کردن و استفاده از اپلیکیشن آنها است. برخلاف سایر روش‌های تبلیغاتی که ممکن است کاربران را به سایت شما هدایت کرده یا به فروش محصولات و خدمات شما کمک کنند، تبلیغات نصب اپلیکیشن مستقیماً کاربران را به دانلود و نصب اپلیکیشن تشویق می‌کند. بعضی از مزایای این روش تبلیغات عبارت‌اند از:

 • جذب مستقیم کاربران به اپلیکیشن و کمک به رشد تعداد کاربرها با بالا بردن نرخ نصب اپلیکیشن
 • افزایش نرخ تبدیل (Conversion Rate) که به معنای بهینه‌سازی بازاریابی و کاهش هزینه‌های بازاریابی و فروش است
 • هدفمندسازی بالا به دلیل امکان انتخاب کاربران خاص با ویژگی‌های سنی، علاقه‌مندی‌ها و ویژگی‌های جغرافیایی خاص که به نصب اپلیکیشن شما علاقه‌مند هستند
 • افزایش تعامل کاربران با برند شما، در نتیجه نصب و استفاده بیشتر از اپلیکیشن شما
 • قابلیت اندازه‌گیری دقیق و بهبودپذیری از طریق ابزارهای تحلیل و فعالیت کاربران در اپلیکیشن

امکان تبلیغات نصب برنامه در اندروید یا IOS وجود دارد و به شما اجازه می‌دهد تا به صورت مستقیم با کاربران خود در ارتباط باشید و سطح تعامل آنها را با برند خود افزایش دهید.

 

 

آیا از قوانین تبلیغات نصب اپلیکیشن اطلاع دارید؟

هر کاری قوانین و قواعد خاص خودش را دارد. در مورد تبلیغات نصب اپلیکیشن شما باید موارد زیر را رعایت کنید.

 • شما باید در تبلیغات خود، به صورت واضح و مختصر به کاربران توضیح دهید که اپلیکیشن شما چه کاربردی دارد و چگونه می‌تواند به آنها کمک کند.
 • هرگاه در نصب یا اجرای اپلیکیشن، هزینه‌ای برای کاربران وجود داشته باشد، باید به صورت واضح و شفاف درج شود.
 • اگر محدودیت سنی خاصی برای اپلیکیشن شما وجود دارد، باید این موضوع را به طور شفاف مشخص کنید.
 • محتوای تبلیغاتی باید به صورت واضح و شفاف باشد و نباید کاربران را گمراه کند. همچنین، از تصاویر و محتوایی که به نظر کاربران غیر قابل اعتماد به نظر می‌رسند، استفاده نکنید.
 • در تبلیغات نصب اپلیکیشن، باید حریم خصوصی کاربران را رعایت کرد. باید از کوکی‌های مربوط به تبلیغات و دیگر فناوری‌های ردیابی به‌درستی و طبق قوانین بین‌المللی استفاده کنید تا حریم خصوصی کاربران رعایت شود.
 • هر کشور و منطقه قوانین تبلیغاتی خاصی دارد. این قوانین را بشناسید و از هرگونه رفتار ناقض قوانین تبلیغاتی خودداری کنید.

در کل، برای تبلیغات نصب اپلیکیشن، باید به رعایت قوانین تبلیغاتی، حریم خصوصی کاربران و شفافیت در تبلیغ توجه کنید تا به نتیجه مطلوب دست یابید.

قوانین تبلیغات نصب اپلیکیشن

تعرفه تبلیغات نصب اپلیکیشن

همان‌طور که پیش‌تر توضیح دادیم در این نوع تبلیغات، شما هزینه را به‌ازای هر بار نصب برنامه خود پرداخت می‌کنید. از آنجایی که تبلیغات نصب اپلیکیشن یکی از شیوه‌های تبلیغات هوشمند اینترنتی است، در تمام طول زمان تبلیغات امکان مدیریت هزینه برای شما وجود دارد.

قیمت تبلیغات در گوگل به صورت مزایده انتخاب می‌شود. شما می‌توانید با مشورت کارشناسان، یک قیمت اولیه پیشنهاد بدهید و بعد از گذشت مدتی با توجه به نتایج به دست آمده هزینه خود را بهینه کنید. در نهایت هزینه شما به سیستم عامل گوشی مخاطبان شما، محل جغرافیایی نمایش تبلیغ، جنسیت و سن مخاطبان و علاقه‌مندی‌های آنها بستگی خواهد داشت.

 

مقالات مرتبط
FOLLOW US

تبلیغات نصب اپلیکیشن یا CPI چیست؟